Przejdź do treści

FOTORELACJA – Bezpłatne rejsy łodziami

„Dar Mazowsza” i „Rytman” odwiedziły Pułtusk.

W dniu 12 lipca br., w godz. 15:00-20:00, odbywały się bezpłatne rejsy po Narwi łodziami tradycyjnymi w ramach projektu „Obywatel rzeki Wisły” realizowanego przez Fundację ROK RZEKI WISŁY, zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koordynatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, natomiast współorganizatorami: Gmina Pułtusk, Hotel Zamek Dom Polonii w Pułtusku oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Uczestnicy projektu mieli okazję podziwiać przyrodę i krajobrazy Narwi w dwóch łodziach „Dar Mazowsza” oraz „Rytman”. Zabytkowa szkuta „Dar Mazowsza” prezentowała się efektownie, a flisacy dowodzący rejsem snuli piękne opowieści o historii dawnego transportu poszukiwanych towarów, takich jak: drewno, miód, zboże i inne.

Dziękujemy Fundacji ROK RZEKI WISŁY za zaproszenie do udziału w projekcie, miłą i przyjazną atmosferę oraz niezapomniane wrażenia.

Wdzięczni uczestnicy: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Artystyczny Zespół Estradowy działający przy MCKiS oraz mieszkańcy Pułtuska.

Mimo nie do końca sprzyjających warunków pogodowych, wszystkie zaplanowane rejsy łodziami się odbyły.

Skip to content