Przejdź do treści

NOWA OFERTA – „Arteterapia – Spotkania z wyobraźnią”

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku wprowadza do swojej oferty 2023/2024 nowe zajęcia: Arteterapia – Spotkania z wyobraźnią, dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Arteterapia za pomocą sztuk plastycznych może pomóc w odkrywaniu siebie. Pozwala na zaspokajanie takich potrzeb jak: akceptacja, poczucie bezpieczeństwa, bycie rozumianym i docenianym. Daje możliwość symbolicznego wyrazu trudnych przeżyć, doświadczenia emocji, w bezpiecznych warunkach, w formie mówienia „nie wprost”.

Zajęcia to również: relaks, przyjemne spędzanie czasu, odpoczynek, tworzenie w grupie, analiza i opowiadanie o swoich wytworach artystycznych na forum (to wzmacnia, a w niektórych wypadkach pomaga rozbudzić wiarę w siebie). Terapia przez sztukę prowadzona w formie zajęć warsztatowych jest szansą nauczenia się wyrażania własnych emocji dla tych dzieci, które mają w tym ograniczone możliwości.

Zajęcia będą miały charakter terapii dla dzieci z problemami emocjonalnymi i niepełnosprawnościami w stopniu lekkim – umożliwiającymi udział w zajęciach, ale wśród nich jest również miejsce dla dzieci zdolnych, nieśmiałych.

Spotkania, prowadzone przez instruktor Paulinę Kasińską, będą odbywały się w dwóch grupach: I grupa (7-9 lat) – czwartki, godz. 16:30 – 17:30; oraz II grupa (10-13 lat) – czwartki, godz. 17:45 – 18:45. Opłata za zajęcia będzie wynosiła 60zł/mies.

Po zawiązaniu grup odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami.

Więcej informacji na temat zajęć pod numerem telefonu: 571 426 613.

Skip to content