Przejdź do treści

FOTORELACJA z warsztatów komiksowych „SŁOWO I OBRAZ”

Zakończyły się warsztaty komiksowe „SŁOWO i OBRAZ” zorganizowane przez Centrum Książki Szkolnej Księgarnia BASZTA oraz Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Prowadzącym warsztaty był Daniel Odija – prozaik, scenarzysta komiksowy, animator kultury; wraz z rysownikiem Wojciechem Stefańcem tworzący cykl komiksowy, tetralogię „Bardo”.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie własnego czteropanelowego ZINa, czyli małą, niezależną publikację, często wykonywaną i wydawaną samodzielnie przez autora lub grupę autorów. Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej oraz Zespołowi Szkół im. B. Prusa w Pułtusku za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Powstało wiele pięknych prac na wysokim poziomie – prawie jak od profesjonalistów.

Bardzo dziękujemy panu Danielowi Odija za poprowadzenie dzisiejszych warsztatów. Wszyscy uczestnicy poznali historię komiksu na świecie, podstawowe pojęcia związane z komiksem, a przede wszystkim dostali wiele cennych wskazówek i rad od profesjonalnego komiksiarza.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu własnego „Certyfikat dla małych księgarni”, którego Księgarnia Baszta jest beneficjentem.

Skip to content